Komentarz usunąć czy może ukryć?

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

youtube-facebook

Kryzysy w social mediach firmy mają każdego dnia. Jedna z podstawowych zasad mówi wprost – kryzysów nie rozwiązuje się przez usuwanie komentarzy, to go tylko zaognia. Od jakiegoś czasu zarówno Facebook jak i YouTube oferuje nowe narzędzia.

Facebook – ukrywanie komentarzy

Facebook poza możliwością usunięcia komentarza dał również możliwość jego ukrycia. Jak to działa w praktyce? Jeśli komentarz zostanie ukryty przez moderatora nikt go już nie zobaczy z wyjątkiem osoby, która go napisała. Dzięki temu dużo trudniej jest zauważyć fakt, że np. nasz komentarz został usunięty. Jedynym znanym mi sposobem na sprawdzenie, czy nasz komentarz nie został usunięty jest uruchomienie przeglądarki internetowej w tzw. trybie prywatnym i sprawdzenie danego fanpage będąc wylogowanym. Można też normalnie się wylogować, aczkolwiek tryb prywatny przeglądarki daję większą pewność.

A co jeśli dany fanpage nie jest dostępny dla niezalogowanych? Wtedy pozostaje tylko zapytać kogoś znajomego by sprawdził czy nasz komentarz jest lub zalogować się z innego konta (najlepiej również w trybie prywatnym).

YouTube – ShadowBan

YouTube ma rozwiązaną tę kwestię podobnie, ale jednak są pewne różnice. Jeśli ja, jako właściciel kanału dam tzw. shadowbana danemu użytkownikowi, to tak samo jak w przypadku Facebooka, tylko ta osoba zobaczy dany komentarz. Różnica polega jednak na tym, że w przypadku Facebooka ukrywa się dany, pojedynczy komentarz. W przypadku youtubowego shadowbana, osoba ta będzie mieć automatycznie ukrywany każdy komentarz jaki napisze na danym kanale.

Moje zdanie

W przypadku Facebooka mam mieszane uczucia co do funkcjonalności ukrywania komentarzy. Facebook służy przede wszystkim jako platforma do komunikacji np. między firmą a konsumentami. Jeśli ja jako konsument jestem niezadowolony z usługi, chcę móc to jasno wyrazić. Jeśli będę wulgarny lub mój komentarz będzie miał na celu pokazać swoją wyższość w sposób niekoniecznie miły, liczę się z usunięciem takiego komentarza. Natomiast w przypadku niewygodnej krytyki właściciel fanpage ma wygodne narzędzie by ją ukryć.

Natomiast jeśli chodzi o blogi, YouTube’a czy inne serwisy, gdzie komentowana jest dodawana treść, a nie świadczona usługa jestem za shadowbanem. Społeczność youtubowa jest nieco inna i inaczej wygląda komunikacja między użytkownikami. Pod wieloma filmami znajdziecie bardzo obraźliwe komentarze, „bo tak”. W tym wypadku shadowban jest swego rodzaju rozwiązaniem, które pomaga twórcom kanałów lepiej panować nad komentarzami, banując z góry całego użytkownika.

A co Wy o tym sądzicie? 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!




Tagi: , , , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 



© 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |