Jeśli pracowaliście już z Bootstrapem przesiadka będzie niemal bezbolesna. Jeśli jednak pierwszy raz spotykacie się z tego typu zagadnieniem zapoznajcie się z moim małym kursem Boostrapa, który znajdziecie w dziale Dev. Naprawdę warto.
Rozpoczęcie pracy z Materialize jest niemal tak samo proste jak z Boostrapem. W tym celu zajrzyjcie na stronę materializecss.com i w zakładce po lewej wybierzcie Getting Started. Jak widać, najszybszym sposobem jest po prostu doklejenie kilku linijek kodu do strony lub można pobrać także całą paczkę i umieścić ją na serwerze.
Materialize jest oparty o Material Design, który jest głównym motywem systemu Android. Frameworka tego można użyc np. do tworzenia serwisów, które mają być dedykowane również dla urządzeń mobilnych. Dzięki temu stworzycie stronę internetową, która wygląda jak jedna wielka aplikacja dla Androida. Na stronie projektu w zakładce JavaScript oraz Mobile znajdziecie inne bajery, które przybliżą Waszą stronę do typowej aplikacji na Androida nawet pod kątem samego działania. Warto także zobczyć gotowe serwisy oparte o Materialize, które znajdziecie w zakładce Showcase.
Mnie się podoba, a Wam? 🙂