ShootMania Storm – recenzja

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Pamiętacie wyścigową grę Trackmania? ShootMania to gra od tych samych twórców, tylko nastawiona na rozrywkę FPS. Gra dostępna jest na Steam.

Gra skupia się na walce drużynowej między dwoma drużynami. Można powiedzieć, że jest „quake-podobna”, jednak różni się pod wieloma aspektami. Logując się do gry do wyboru mamy różne tryby rozgrywki, np. przejmowanie flag wraz z różnymi wariacjami czy walka 1vs1. Do dyspozycji mamy jedną broń (wyrzutnia rakiet), której nie możemy sobie zmieniać „od tak”. Dostępna futurystyczna broń zmienia się w zależności od podłoża na jakim znajduje się gracz. Standardowo ma się więc wyrzutnie rakiet, jeśli jednak gracz wejdzie np. na metalowy chodnik to strzela piorunami.

Pierwsze kilka strzałów można oddać z dużą szybkością, jednak po chwili pasek naładowania broni się wyczerpuje i strzela się wolno, pojedynczym ogniem do czasu ponownego naładowania. By zwiększyć tempo rozgrywki gracz ma do wykorzystania specjalną umiejętność, która sprawia, że porusza się bardzo szybko, jednak umiejętność ta szybko się wyczerpuje (po chwili jednak ładuje się ponownie). Przez swoją mechanikę gra stawia przede wszystkim na czysty skill (umiejętności) gracza.

Gra ma wbudowany potężny i jednocześnie bardzo intuicyjny edytor map. Gracz może zaprojektować swoją mapę, czy nawet tryb gry. Gotową mapę można udostępnić społeczności. Przedłuża to zdecydowanie żywotność gry. Tytuł ten zdecydowanie stawia na e-sport. Gra mierzy rankingi nawet między graczami z tego samego województwa w Polsce, by zwiększyć rywalizację.

Oprawa graficzna stoi na przyzwoitym poziomie, choć czepiałbym się optymalizacji. Jeśli ustawi się grafikę na maksymalne detale, gra wcale nie wygląda lepiej, za to dużo mocniej się tnie. Dlatego średnie ustawienia są najbardziej optymalne dla większości graczy.

Podsumowując, gra jest zrobiona całkiem przyzwoicie i jej główne e-sportowe założenie zostało spełnione. Probleme jest to, że po jakimś czasie robi się nudno, a ilość graczy nie jest zbyt duża.

Więcej o grze znajdziecie TUTAJ.

Ocena:

7/10

Zalety:
+prosta gra w starym stylu, odpowiednio odświeżona
+nastawienie na umiejętności
+zaawansowany edytor map
+brak mikropłatności

Minusy:
-robi się nudna po jakimś czasie
-czasami trudności w znalezieniu graczy do danego trybu rozgrywki


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

PartnerzyO blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2021 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |