Sklepy internetowe zdominują rynek?

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

sklepinternetowy

Nie będę odkrywczy, jeśli napiszę, że od kilku lat handel internetowy coraz bardziej się umacnia. Co jednak ciekawe, do sprzedaży internetowej coraz częściej dołączają przedsiębiorcy, którzy do tej pory działali wyłącznie w tradycyjnym modelu sprzedaży.

Internetowo czy tradycyjnie

Osobiście jestem wielkim zwolennikiem sprzedaży przez internet z bardzo prostego powodu – oszczędzam tak cenny czas, którego kupić się przecież nie da. No i jest to bardzo wygodne gdy siedząc wygodnie w domu mogę przejrzeć oferty setek sklepów. Nie wiem jak Was, ale mnie nie fascynuje bieganie po sklepach, a zaoszczędzony czas mogę przeznaczyć na inne aktywności. Do sklepu tradycyjnego chodzę głównie po żywność, ubrania no i jak chcę kupić coś natychmiast.

Tradycja w nowym wydaniu

Sklep internetowy patrząc z perspektywy aktualnego roku to nie jest twór nowy. Obserwuję natomiast ciekawy trend rozszerzania zasięgów sklepów tradycyjnych poprzez otwieranie dodatkowo sklepu internetowego. By zachęcić do zakupów przez Internet przedsiębiorcy np. oferują nieco lepszą cenę z możliwością odbioru w punkcie stacjonarnym. Od paru lat zauważam, że tak duże marki jak „sklep nie dla idiotów” wyraźnie zaczęły podkreślać adres swojej strony internetowej, które są jednocześnie sklepami internetowymi.

Coraz ciekawsze branże

Choć może się wydawać, że sklepy internetowe tworzą głównie firmy sprzedające rzeczy powszechne (ubrania, elektronika itd.) to można spotkać sklepy również z innych branż. Przykładem niech będzie sklep ejedrek.eu zajmujący się hurtem opakowań. W sieci nie brakuje też różnego rodzaju sklepów z erotycznymi gadżetami, a także lampami, drzewkami czy nawet z bronią.

Aukcje, a własna witryna

Naturalną sprawą jest to, że wiele sklepów internetowych poza sprzedażą poprzez własną stronę internetową prowadzi również sprzedaż na aukcjach internetowych. W Polsce bez wątpienia prym wiedzie Allegro. Jednak co ciekawe, niektóre marki, w tym i duże jak X-KOM potrafią w mojej opinii same sobie nieco zaszkodzić. Jak powszechnie wiadomo, Allegro pobiera prowizje od sprzedaży więc przedsiębiorcy zawsze bardziej opłaca się sprzedawać przez swoją stronę internetową. Co zrobił X-KOM? Pewnego dnia chciałem zakupić sobie smartfona. No to wchodzę na stronę internetową wspomnianego sklepu i znalazłem swój model. Później sprawdziłem ich aukcje na Allegro i oto co zobaczyłem:

  • cena sprzedaży była taka sama jak na sklepie (to akurat jakoś nie dziwi)
  • przez aukcje dostawa była za darmo, na stronie sklepu około 20 zł
  • na aukcji były dodatkowe gratisy w cenie, na stronie sklepu nie

Napisałem w tej sprawie do X-KOMu, że wolę kupić produkt przez ich sklep, a niech mają parę groszy więcej, tyle, że chciałbym mieć warunki z ich aukcji. Okazało się, że to niemożliwe. Być może duże firmy mają jakąś specjalną umowę z portalami aukcyjnymi i prowizja nie boli już tak bardzo to mimo to uważam, że jest to „podcinanie gałęzi, na której się siedzi” i szkodzenie sobie samemu.

Podsumowanie

Lubię zakupy internetowe i pozwala zaoszczędzić mi to mnóstwo czasu. Czasami wolę zapłacić więcej za wysyłkę byle tylko nie tracić dnia na szukanie przedmiotów po mieście. A zaoszczędzony czas przeznaczyć na spędzenie z przyszłą żoną w kinie 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

PartnerzyO blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2021 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |