X-Plane 11 – jak się prezentuje? – Grywam sobie #34

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

X-Plane to tuż obok FSX jeden z najpopularniejszych symulatorów lotniczych przeznaczonych dla zwykłego konsumenta. Aktualnie na rynku dostępna jest wersja beta X-Plane 11, którą miałem okazję przetestować.

Symulatory lotnicze to dość specyficzna dziedzina wśród gier komputerowych. Nie mają tak dużej liczby odbiorców jak inne tytuły, ale za to odbiorcy Ci są bardzo wierni. Dla niektórych symulatory to coś nudnego, a dla innych (w tym i dla mnie) coś relaksującego. Jako, że Microsoft olał temat swojego naprawdę udanego symulatora (FSX), postanowiłem przetestować produkt konkurencji – X-Plane w wersji 11. Oto jak prezentuje się w akcji:

 
Czy X-Plane 11 ma jakieś błędy? Tak, choć nie są jakieś irytujące. Gra miejscami ma problem z poprawnym odtwarzaniem dźwięków silnika. Również kokpit często nie reaguje wizualnie, jeśli przełączamy parametry za pomocą klawiatury. Np. przełączając jakąś dźwignię klawiaturą na pozycję włączoną, w kokpicie ta dźwignia nadal będzie w pozycji wyłączonej, mimo, że faktycznie funkcja ta jest aktywna. Gdybyśmy przełączyli dźwignię za pomocą myszki, nie byłoby problemu. Bug nie występuję oczywiście w każdym przypadku i w każdym momencie. Pamiętajmy, że to nadal jest beta, więc tego typu błędy są zrozumiałe.

X-Plane w wersji 11 można bezpłatnie przetestować pobierając demo z oficjalnej strony.

A jak Wam się podoba?


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |