Acecard atakuje użytkowników aplikacji bankowych

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

android

Ze świata w tym i z Polski docierają informacje o wielu atakach na konta bankowe użytkowników. Chodzi o trojana Acecard, któremu udało się także pominąć zabezpieczenia Google Play i może być ukryty np. w grze.

Tym razem troszkę krótko i newsowo, choć nie przepadam za tą formą. Uważam jednak, że powinienem Was ostrzec. Według informacji Dziennika Internautów trojan Acecard potrafi atakować około 30 banków i systemów płatności. Ponadto trojan potrafi „nałożyć się” na inne aplikacje wyłudzając w ten sposób inne dane.
Złośliwy kod najczęściej infekował osoby, które pobierały aplikacje z niezaufanych źródeł, z reguły o nazwach Flash Player lub PornoVideo. Jednak zarejestrowano przypadek infekcji, przez ukryty kod w jednej z gier w sklepie Google Play, co budzi szczególny niepokój.

Jak się bronić?

Przede wszystkim nie instaluj aplikacji spoza sklepu, jeśli nie masz co do nich pewności. Jednak jak widać, czasem i Google nie daje rady, dlatego warto mieć zainstalowany aktualny program antywirusowy w swoim urządzeniu – serio. Osobiście sam korzystam Avasta i nie spowalnia mi on systemu ani nie „żre baterii”. I choć znajdą się osoby, które skrytykują mnie za używanie Avasta, to mimo wszystko jak na razie, daje radę. Nie gwarantuje to 100% bezpieczeństwa, ale zawsze nieco je poprawia.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |