Czy Windows 10 nas szpieguje?

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

klawa

W sieci obserwuje się swego rodzaju poruszenie, bowiem okazuje się, że Windows 10 może nas szpiegować. Czy rzeczywiście tak jest? Na szczęście nie jest tak źle, jak mogłoby się wydawać.

Po instalacji Windows 10, system domyślnie ustawia opcje prywatności w taki sposób, że faktycznie zbiera o nas różne informacje, które później z teorii powinny być wykorzystywane do ulepszenia różnych inteligentnych funkcjonalności systemu. I po części rzeczywiście musi tak być, ponieważ jeśli system ma działać inteligentnie musi o nas coś wiedzieć.

Ale na szczęście w Windows 10 można te wszystkie opcje powyłączać i wcale nie jest to jakoś poukrywane. Wystarczy zajrzeć do ustawień prywatności. W tym celu:

  • kliknij menu Start i wybierz Ustawienia
  • następnie Prywatność

W tym miejscu wystarczy przejrzeć wszystkie zakładki z lewej i powyłączać opcje, które według Ciebie nie powinny być włączone. To wszystko 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |