Discord – świetny komunikator głosowy dla graczy i nie tylko

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

discord

Rynek komunikatorów głosowych dla graczy jest całkiem spory. Mamy chociażby Skype’a, TeamSpeak’a czy nawet Steam’a. Są jednak na rynku inne mniej popularne komunikatory, ale za to naprawdę bardzo dobre. Jedną z takich aplikacji jest właśnie Discord. W punktach wyjaśnię Wam, dlaczego warto się nim zainteresować.

Jest powszechnie dostępny

Discord dostępny jest na Windowsa, Linuxa, Maca, iOSa, a także na Androida. Można go także włączyć przez przeglądarkę bez konieczności instalowania czegokolwiek. Platforma sprzętowa przestaje być tutaj ograniczeniem. Do tego jest za darmo.

Discord jest lekki

To jedna z najlżejszych aplikacji jakie miałem zainstalowane na swoim komputerze. Program włączą się bardzo szybko i nie obciąża za bardzo ani komputera ani sieci. Rewelacja.

Bardzo dobra jakość głosu

Wcześniej do rozgrywek sieciowych często włączałem w tle Skype’a ze względu na bardzo dobrą jakość dźwięku. Ten argument właśnie upadł, ponieważ Discord od niego nie odbiega, a wymagania są znacznie niższe.

Możliwość zakładania własnych serwerów

Podstawowym ograniczeniem TeamSpeak’a jest to, że trzeba utrzymywać do niego osobny serwer. W Discordzie można tworzyć praktycznie nieskończoną liczbę serwerów z poziomu aplikacji. Za darmo. A jeśli nie mamy ochoty tworzyć własnego zawsze można dołączyć do istniejących.

Kanały głosowe i tekstowe

Discord umożliwia zakładanie zarówno kanałów głosowych jak i tekstowych w ramach danego serwera. Dlatego jak nie chce nam się rozmawiać głosowo można spokojnie popisać. Oczywiście wiadomości prywatne też tutaj funkcjonują.

Spore możliwości konfiguracyjne

Aplikacja umożliwia przydzielanie grup oraz określanie ich ról. Dzięki temu można tworzyć naprawdę spersonalizowane kanały dla danej grupy użytkowników. To jedna z najmocniejszych cech aplikacji.

Inne bajery

Funkcjonalności jest całkiem sporo. Discord pokazuje np. w jaką grę gra danych użytkownik w tej chwili (np. by do niego dołączyć), posiada nakładkę, która jest widoczna w grach, posiada tryb streamowania podczas którego aplikacja nie rozprasza nas swoimi komunikatami. Najlepiej samemu przetestować.

Discord jest po polsku i pobierzcie go stąd. A osoby, które chcą ze mną pogadać lub pograć, zapraszam na swojego Filkowego Discroda tutaj 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |