Grywam sobie #29 – recenzja Cossacks 3 (Kozacy 3)

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

kozacy3

Kozacy to jeden z najlepszych RTSów jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku. Kilka dni temu miała premierę następna, trzecia część tej serii. Jak wyszło? To zależy od punktu widzenia.

Cossacks 3 to pierwsza gra strategiczna, której nie wiem jaką nadać ocenę. Z dwóch powodów. Ponieważ jej największa zaleta jak i wada jest taka sama. Mianowicie, mechanicznie Cossacks 3 to właściwie Cossacks 1 tylko z nieco odświeżoną grafiką. Wydaje mi się, że kampanie są nowe, ale nie jestem pewien, bo nie pamiętam kampanii ze starej części. Natomiast sama rozgrywka to właściwie kopiuj-wklej starych kozaków.

I teraz mój dylemat. Jako gracz nieco starszy cieszę się, że kolejna część nie została popsuta. Pierwsza część bowiem miała na tyle dopracowaną mechanikę, że nie było specjalnego sensu tego zmieniać. Z drugiej jednak strony od dumnie brzmiącej nazwy Cossacks 3 oczekiwałoby się, że jednak jakieś nowości będą, inaczej można by grę nazwać po prostu Cossacks Remastered – i ta nazwa jest zdecydowanie bardziej sensowna. Nazywanie praktycznie tego samego trzecią odsłoną jest mocno naciągane.

I ze względu na to nie potrafię jednoznacznie ocenić gry. Z jednej strony jest to solidny produkt dostosowany do dzisiejszych komputerów. Z drugiej nazwa Cossacks 3 jest nieadekwatna do zawartości, tym bardziej, że w momencie pisania tego postu gra tania nie jest. Nie potrafię przewidzieć jak grę mogą odebrać młodsi gracze.

Bardziej szczegółowa recenzja do zobaczenia na filmie:


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2023 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |