Jak włączyć Microsoft Flight Simulator X oraz Call of Duty 2 na karcie GMA 950

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Wiele laptopów z lat 2006-2009 zostało wyposażonych w słabe zintegrowane układy graficzne Intel GMA 950 (945). Nie ma co ukrywać, to bardzo słabe układy, jednak nie najsłabsze. Da się je nieco podrasować bez używania jakichkolwiek programów do tzw. podkręcania.

Z pomocą przychodzą nieoficjalne zmodyfikowane sterowniki do kart graficznych. Osobiście przetestowałem kilka z nich i moim zdaniem najlepiej wypada sterownik oznaczony jako Sherry Driver 1.2 for 945. Po instalacji tego sterownika bez problemu uruchomiłem takie gry jak Microsoft Flight Simulator X (FSX) z dodatkiem Service Pack 2 czy CoD 2. Podstawowa wersja FSX’a działała bez problemu, jednak SP2 wprowadzał jakieś udoskonalenia graficzne i przestawał działać. Wiele poradników w sieci poleca używania emulatora 3DAnalyze, jednak z własnego doświadczenia wiem, że nie działało to najlepiej. Instalacja sterowników Sherry Driver całkowicie rozwiązała ten problem – tak jakby emulowała sprzętowo technologię TnL, trudno powiedzieć, jak to działa, ale działa bez problemów.

Kolejną ciekawostką jest Call of Duty 2. Normalnie nawet się nie uruchamiał. Z programem 3DAnalyze już się włączył, ale mocno zacinał. Sterownik Sherry Driver sprawił, że CoD 2 działa bez problemów, płynnie na średnich detalach!

Myślę, że sterownik ten poprawia także ilość FPSów w innych grach, jednak wszystkiego jeszcze nie odkryłem. Nasuwa się tylko pytanie – dlaczego producent w oficjalnych sterownikach nie potrafi zrobić tego, co potrafią niezależni programiści w nieoficjalnych sterach? Odpowiedź pozostawiam Wam.

A oto link do strony sterownika oraz link do pobrania. Sterownik przeznaczony dla systemów 32 bitowych z Windows Vista lub 7.

AKTUALIZACJA
Ukazała się nowa wersja sterownika w wersji 1.3.1 dla systemów Vista/Win 7 32 bit tutaj.

Przed instalacją zróbcie na wszelki wypadek kopię zapasową ważnych plików oraz wykonajcie punkt przywracania systemu. Wszelkie takie operacje robicie wyłącznie na własną odpowiedzialność.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |