Jesteś klientem BPH Dywidendowy? To Ci się poszczęściło

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Fundusze inwestycyjne nie są niczym nowym na naszym rynku. Natomiast nieczęsto są one w stanie wypłacić realne pieniądze swoim klientom. Ten pogląd stara się przełamać BPH TFI, którego klienci zarobili 4,72%.

BPH Dywidendowy

BPH Dywidendowy jest jednym z subfunduszy BPH TFI. Klienci, którzy w niego zainwestowali są do przodu o 4,72% wartości wyceny z dnia 9 marca 2017, czyli dokładnie o 6,10 zł.

Działanie funduszu w dużym skrócie polega on na tym, że zainwestowane środki fundusz lokuje w spółkach, które charakteryzują się stosunkowo niskim ryzykiem oraz regularnie wypłacają dywidendę. Dzięki temu fundusz chce zapewnić wypłaty dla swoich klientów już w trakcie trwania inwestycji.

Ryzyko

Zanim przejdziemy do szczegółów myślę, że warto wspomnieć o podstawowej kwestii. Czy inwestowanie w fundusze inwestycyjne obarczone są jakimś ryzykiem? Tak. Nie znam żadnego funduszu, który nie byłby nim obarczony (jeśli takie znacie, piszcie w komentarzu). I tak, w najgorszym przypadku można stracić całość zainwestowanych środków, choć osobiście nie słyszałem jeszcze o takiej katastrofie.

Cały bajer w przypadku tego funduszu polega na tym, że inwestuje on w miarę stabilne spółki. Ich listę znajdziecie np. tutaj. Całość ma wpłynąć na obniżenie ryzyka (co nie znaczy, że je eliminuje).

Inwestować czy nie?

Powiem tak – jeśli kwota, którą chcesz przeznaczyć na inwestowanie, to Twoje ostatnie oszczędności – odradzam, serio. Zabawy w fundusze inwestycyjne mogą być dobre i zyskowne, ale raczej kierowane są dla ludzi, którzy liczą się z ryzykiem i potencjalna strata nie zrujnuje ich życia. Sami musicie ocenić, na ile wysokie są Wasze dochody by spróbować czegoś innego niż tradycyjnej lokaty bankowej. Wiadomo, im wyższe ryzyko tym potencjalny zysk też wyższy, ale strata bardziej bolesna.

A może lokata bankowa?

Jeśli obawiasz się o swoje oszczędności, to lokata zdecydowanie będzie bezpieczniejsza, ale też i znacznie mniej zyskowna. Fundusze inwestycyjne są tą przeciwwagą dla lokat, które umożliwiają dużo większe zyski, ale za to z ryzykiem. Dlaczego zwróciłem uwagę na BPH Dywidendowy? A no właśnie dlatego, że mimo że produkt jest stosunkowo świeży to już potrafił wygenerować wypłaty dla swoich klientów. Gwarancji nie ma, że to się powtórzy, ale wierzę, że jest to zarówno w interesie BPH TFI jak i jego klientów.

Szczegóły

Przejdźmy do krótkich szczegółów. Na dzień pisania tego postu by zapisać się do funduszu musimy zainwestować minimum 1000 zł. Minimalna kwota jaką można dopłacać do funduszu to 100 zł. Maksymalny procent opłaty zarówno manipulacyjnej jak i za zarządzanie do 4%.

Po dodatkowe informacje odsyłam Was tutaj.

Czy warto skorzystać? Zostawiam to Waszej ocenie 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |