Kindle – konwersja do PDF bez łamania linii

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Czytniki e-booków mimo, iż powoli stają się coraz bardziej powszechne nadal mają problem z bazą dostępnych na nie książek. W przypadku Kindle najbardziej przyjaznym formatem jest format mobi. Nie zawsze jednak książka dostępna jest w takim formacie i trzeba tworzyć konwersję z PDFa np. za pomocą programu Calibre. Co jednak, jeśli jakość konwersji jest średnio zadowalająca np. przez wiele „łamań linii” i „pustych enterów”? Rozwiązanie jest bardzo proste.

Poniżej opisany sposób u mnie sprawdza się rewelacyjnie. Nie zawsze jednak musi tak być, wiele zależy od jakości samego PDFa. By pozbyć się pustych oraz źle łamanych linii w książce posłużyłem się następującymi aplikacjami: Mobipocket eBook Creator oraz Calibre. Przy okazji zaznaczam jednak, że artykuł jest przeznaczony dla osób, które mają w ogóle pojęcie co to jest Calibre oraz ogółem radzą sobie z obsługą komputera, więc jeśli jest inaczej, nadrób braki na stronie np. swiatczytnikow.pl 🙂

Mobipocket eBook Creator pobierzemy stąd, natomiast Calibre stąd.

W trakcie instalacji Mobipocket wybieramy wersję profesjonalną. Jeśli wybierzemy edycję Home nie będziemy mogli importować PDFów.

Teraz najważniejsze! By odpowiednio skonwertować książkę, importujemy PDFa do programu Mobipocket i eksportujemy ją do formatu PRC. Następnie książkę w formacie PRC importujemy do Calibre i eksportujemy do formatu MOBI. Wszystko przy opcjach domyślnych. Następnie gotowy już plik wrzucamy do Kindle i gotowe. W moim przypadku takie działanie na dwóch programach przynosi najlepsze efekty.

Jeśli interesuje Was bardziej profesjonalna konwersja tekstów odsyłam ponownie do strony swiatczytnikow.pl, która wg mnie zawiera naprawdę wiele przydatnych artykułów.

Miłego konwertowania 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , , , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |