Nowy przekręt na OLX – podszywają się pod Dotpay

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

OLX to popularna platformowa ogłoszeniowa w Polsce. Niestety grasuje też na niej sporo oszustów. W ostatnim artykule dotyczącym OLX wspominałem także o bezpieczeństwie zawierania tam transakcji, szczególnie jeśli chodzi o wykonywanie przelewów. Jedno się nie zmieniło. Nadal nie należy wykonywać żadnych przelewów do użytkowników OLX.

Przekręt na Dotpay

Nowy przekręt dotyczy podszywania się pod system płatności ekspresowych Dotpay. W dużym skrócie wygląda to tak, że chcąc kupić przedmiot na OLX, sprzedający wysyła do kupującego SMSa i/lub e-mail z fałszywym linkiem prowadzącym do systemu Dotpay. Czasami treść wiadomości może udawać wiadomość przesłaną z systemu automatycznego sklepu lub systemu firmy kurierskiej. Cel jest oczywiście jeden – ukraść nasze pieniądze.

Ostrzeżcie znajomych!

Choć świadomość na temat zagrożeń jakie czekają na nas w sieci powoli rośnie, nadal wiele osób może się dać nabrać i stracić swoje pieniądze. Ostrzeżcie znajomych! Szczególnie teraz gdy zbliża się okres świątecznych zakupów. OLX w mojej opinii nie jest dobrym miejscem na zakupy na odległość. Konto można założyć tam bardzo łatwo przez co znajduje się tam naprawdę wielu oszustów. Uważajcie 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |