Pamiętacie jeszcze księgi gości?

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

internet

Ilu z Was pamięta jeszcze coś takiego jak księgi gości? Dla niewtajemniczonych, było to takie miejsce na stronie internetowej, w którym odwiedzający mógł zostawić coś w postaci komentarza na temat danej strony. Pamiętacie? 🙂

W latach 2003-2004, kiedy sam zacząłem tworzyć pierwsze strony internetowe księgi gości były bardzo popularne. Najczęściej była ona komponentem oferowanym przez przeróżne serwisy. Do zadań webmastera należało tylko pobranie odpowiedniego kodu i wklejenie go na stronę. I oto księga gości była już na stronie.

Księga gości technicznie nie różniła się specjalnie od zwykłego komentarza pod artykułem, tyle, że jak już wspomniałem, komentarz ten dotyczył całej strony internetowej. Zatem taką księgę umieszczało się na osobnej podstronie. I o dziwo wpisy na tej księdze często były życzliwe. Najwięcej wpisów wyglądało tak:

Fajna strona, Pozdrawiam XYZ.

Hejt w sieci? Nie pamiętam by był on jakoś szczególnie eksponowany. Może wynikało to z tego, że mało kto miał internet (sam chodziłem do kafejek internetowych by wrzucić stronę do sieci), a jak ktoś już miał, to miał więcej niż 10 lat 🙂

Dziś księga gości to raczej sentyment, nie spotykam tego już na praktycznie żadnej stronie internetowej. Czy to dobrze, czy źle, zostawiam to Wam 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2022 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |