Telegram – świetna alternatywa dla WhatsApp

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

WhatsApp to aplikacja, której myślę, że specjalnie przedstawiać nie trzeba – w wielkim skrócie – aplikacja w pewien sposób zastępuje tradycyjne SMSowanie. Jednak po przejęciu jej przez Facebooka niektórzy zaczęli szukać alternatyw. Telegram jest jedną z nich.

Telegram to niemal klon WhatsAppa, idealna alternatywa, której interfejs jest bardzo podobny, a część rzeczy nawet identyczna jak chociażby emotikony czy sposób prowadzenia rozmowy. Również nie ma reklam i jest całkowicie darmowy (przynajmniej obecnie). Telegram przewagę ma jednak w tym, że może być zainstalowany niemal wszędzie – na smartfonie, na tablecie czy nawet na komputerze (wersja nieoficjalna). Natomiast WhatsApp domyślnie funkcjonuje tylko na smartfonach i choć istnieje sposób na jego instalację na tablecie, to jest to jednak nieco kłopotliwe.

Poniżej wklejam oficjalny screen Telegramu z Google Play:

Źródło: play.google.com

Wygląda bardzo podobnie, prawda? 🙂

Czym zatem Telegram ustępuje aplikacji WhatsApp? Chyba tylko popularnością. Na WhatsApp od razu miałem znajomych, którzy z niego korzystali, na Telegramie mam tylko kuzynkę, która posiada wyłącznie tablet i ze względu na to korzystam z i jednej i z drugiej aplikacji. Być może Telegram zyska w Polsce kiedyś większą popularność, wtedy być może przerzucę się w całości na niego. Telegram jest moim zdaniem najlepszą alternatywą dla WhatsApp.


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2024 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |