Najciekawsze aplikacje na Androida

Data dodania: jakiś czas temu
reklama

Artykułów w sieci na temat aplikacji na Androida jest bardzo wiele. Nie ma się co dziwić, sam Google Play oferuje bardzo wiele różnych aplikacji, a gusta są naprawdę różne. Ja jednak chcę przedstawić Wam te, których sam używam i uważam, że są naprawdę przydatne. Zapraszam o lektury 🙂

Zanim zacznę informuję, że każdą z opisywanych tutaj aplikacji można pobrać z Google Play. Większość z nich jest bezpłatna. Natomiast jeśli nie wiesz jak ewentualnie zakupić płatną aplikację i nie posiadasz karty kredytowej przeczytaj artykuł o kartach internetowych tutaj. Klikając na nazwę aplikacji w poniższej liście zostaniecie przeniesieni na jej podstronę w Google Play. Zaczynamy:

Aplikacje użytkowe

 • SoundHound – aplikacja występuje zarówno w wersji płatnej jak i darmowej. Jej zadaniem jest rozpoznanie wykonawcy oraz tytułu utworu, który właśnie słyszymy np. w radiu.
 • Adobe Reader – aplikacja, która umożliwia nam otwieranie oraz przeglądanie plików w formacie PDF, np. e-booki. Aplikacja darmowa.
 • Total Commander – świetny program do przeglądania plików i katalogów. Jednak jego główną funkcją jest możliwość łatwego przenoszenia, kopiowania czy rozpakowywania/pakowania plików. Krótko mówiąc, aplikacja do zarządzania plikami w telefonie. Program jest bezpłatny.
 • avast! Mobile Security – kompleksowy pakiet ochronny. Jak dla mnie jest to wręcz obowiązkowy pakiet. Chroni nasz telefon przed wirusami ale nie tylko. Avast posiada wbudowany firewall, dzięki któremu możemy zarządzać, które aplikacje mogą się łączyć z siecią, a które nie. Ponadto program posiada moduł do spraw prywatności ukazując uprawnienia wszystkich zainstalowanych aplikacji w telefonie. Mało? To nie wszystko. Avast obsługuje również moduł Anti-Theft, czyli zabezpiecza telefon przed kradzieżą. W jaki sposób? Możemy np. zdalnie zablokować telefon, skasować pamięć czy nawet zlokalizować położenie smartfona za pomocą GPS. Aplikacja posiada jeszcze jedną przydatną funkcję. Jeśli nie wiemy, gdzie znika nam cały pakiet internetowy w Avast możemy sprawdzić, które aplikacje łączyły się z siecią i ile transferu danych pochłonęły. Jak dla mnie rewelacja. Aplikacja bezpłatna.
 • Onavo Count Monitor Data – aplikacja do monitorowania wykorzystania transferu danych. Podobnie jak jeden z modułów Avasta, program sprawdza które aplikacje łączyły się z siecią i ile transferu danych pochłonęły. Z aplikacji korzystam ze względu na szybki dostęp do danych. Program jest darmowy.
 • Bateria – Battery – aplikacja od MacroPinch. Po prostu ukazuje nam aktualny procentowy wskaźnik baterii szacując jednocześnie ile jeszcze będziemy mogli korzystać z telefonu przy danej czynności. Aplikacja bezpłatna
 • Czyszczenie Cache – aplikacja, dzięki której za jednym dotknięciem pozbędziemy się zbędnych danych z telefonu poprawiając jego wydajność. Program usuwa cache z aplikacji oraz historię WWW (możemy wybrać). Program bezpłatny.
 • MX Player – jeden z najlepszym odtwarzaczy filmów. Obsługuje wiele formatów plików, a nawet napisy do filmów. Posiada również opcje poprawiające wygląd odtwarzanego materiału. Aplikacja bezpłatna
 • Poweramp Music Player – jest to jeden z najlepszych (przez wielu uważany za najlepszy z najlepszych) odtwarzacz muzyczny. Posiada polski interfejs oraz sporo opcji do poprawiania dźwięku. Ja za jej pomocą wydobyłem nawet bas z najbardziej tandetnych słuchawek. Aplikacja niestety jest płatna, na dzień pisania tej notki kosztuje 17 zł. Można ją natomiast przetestować za darmo z wersji Trial i do takiej wersji prowadzi link.
 • Watchdog Task Manager Lite – bezpłatna wersja jednego z najlepszych task managerów. Aplikacja kontroluje użycie procesora przez aplikacje i jeśli któraś z nich zacznie pochłaniać za dużo mocy program nas poinformuje oraz da możliwość zamknięcia żernego procesu. Dzięki temu możemy przedłużyć żywotność baterii. W przeciwieństwie do innych programów tego typu, Watchdog Task Manager nie zabija przypadkowych procesów ze względu na zajmowaną pamięć, tylko informuje użytkownika o użyciu procesora. To właśnie użycie procesora pochłania energię baterii, dlatego dla mnie aplikacja jest bezkonkurencyjna.
 • Mapy Google – najnowsza wersja map Google posiada również opcję offline, która umożliwia pobranie wybranego fragmentu mapy do pamięci telefonu, dzięki czemu nie ma potrzeby pobierania jej za każdym razem z Internetu. Program posiada również opcję nawigacji satelitarnej, która sprawdza się całkiem nieźle. Aplikacja darmowa.
 • Google Goggles – aplikacja, dzięki której możesz np. sprawdzić jaki to budynek. W tym celu robisz zdjęcie, a program łącząc się z siecią postara się rozpoznać, co to za obiekt. Aplikacja potrafi także skanować kody QR. Aplikacja darmowa.
 • Opera Mobile – jedna z najlepszych przeglądarek stron WWW. Posiada opcję kompresji danych (Opera Turbo) dzięki czemu zużywa mniej z pakietu internetowego. Aplikacja bezpłatna.
 • Skaner QR-kodów – prosta aplikacja, dzięki której zeskanujesz kody QR poznając ich zawartość. Aplikacja darmowa.

Komunikacja i społeczności

 • GG – oficjalny klient polskiego Gadu Gadu. Na telefonie działa całkiem sprawnie. Aplikacja darmowa.
 • Skype – oficjalny klient Skype. Nie ustępuje on wersji na komputery. Poza typową rozmową posiada również opcję wideorozmowy. Jeśli jesteś w zasięgu WiFi, możesz praktycznie bez dodatkowych kosztów rozmawiać z innymi znajomymi, którzy mają Skype. Aplikacja bezpłatna.
 • Facebook – oficjalna aplikacja od największego serwisu społecznościowego. Posiada wszystkie niezbędne opcje. Aplikacja darmowa.
 • Twitter – oficjalna aplikacja od Twittera. Umożliwia wszystko to, co wersja przeglądarkowa. Jeśli „ćwierkasz”, to jest to dla Ciebie pozycja niemal obowiązkowa. Aplikacja darmowa.

Rozrywka

 • Angry Birds – występuje w wielu wersjach, również bezpłatnej. Prosta gra, która polega na wystrzeliwaniu z procy „wściekłych ptaków” niczym kule armatnie w celu niszczenia składanych „domków”.
 • Milionerzy – bezpłatna aplikacja, która przenosi znany teleturniej Milionerzy na ekrany naszego smartfona. Nowe pytania pobiera z sieci.
 • Reckless Racing – gry od Polarbit występują w rożnych wersjach. Reckless Racing jest akurat grą płatną. To bardzo miłe dla oka wyścigi z możliwością gry multiplayer prze sieć! Bardzo mnie wciągnęły, ich cena na dzień pisania tej notki to 6,29 zł.
 • Raging Thunder 2 – FREE – bezpłatne wyścigi od Polarbit w 3D. Możliwość gry w trybie wieloosobowym.
 • Krzyżówki – darmowa aplikacja z krzyżówkami. Zawsze można pobrać nowe krzyżówki w necie. Aplikacja dobra, zwłaszcza jeśli czeka się np. w kolejce do lekarza 🙂
 • Oscura – gra podobna do Limbo, bardzo klimatyczna. Cena na dzień pisania tej notki to 3,30 zł.

To wszystkie aplikacje, które chciałem Wam przedstawić. List takich jest bardzo wiele, mam nadzieję jednak, że i w tej liście znaleźliście coś nowego i przydatnego. Pozdrawiam! 🙂


PS. jeśli masz konto na Facebooku, polub fanpage Konkretnego. Dzięki!
Tagi: , , , , ,

Bądź miły! Uwielbiam wchodzić z Wami w dyskusję, proszę jednak, by krytyka była konstruktywna. Komentarz, który ma na celu obrażać mnie lub moich Czytelników może zostać usunięty. Tutaj każdy ma czuć się dobrze :)

Jestem także tutaj


YouTube - ostatni film z Filek.TV

YouTube - ostatni film z Konkretny.pl

Discord

Chcesz ze mną pograć?
Wbijaj na mój Discord

O blogu

Konkretny.pl to blog technologiczny, którego tematyka porusza kilka specjalistycznych dziedzin. Jednymi z najważniejszych są zagadnienia dotyczące technologii i Internetu, ale nie brakuje tutaj również typowych tekstów dotyczących finansów, marketingu, programowania, a nawet gier komputerowych. Życzę przyjemnej lektury :)


Social Media

 © 2011-2021 Konkretny.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wszystkie posty piszę w dobrej wierze. Nie odpowiadam jednak za wszelkie szkody, treść komentarzy oraz autentyczność informacji na stronie. Informuję, że publikowane pliki zostały sprawdzone programem antywirusowym w aktualnej wersji. Nie biorę jednak odpowiedzialności, jeśli coś się stanie.

| O mnie |   | Polityka Prywatności |   | Kontakt |